Ogłoszenia parafialne na XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 06 Październik 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

06.10.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, w czwartek i piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne po Mszach Świętych (i różańcu): od poniedziałku do piątku.

3. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii i różaniec. W środę o godzinie 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta i różaniec.

4. Nabożeństwa różańcowe po Mszach Świętych: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy Świętej o 17.00; we wtorek po Mszy Świętej o 8.00; a w niedzielę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00.

5. Natomiast nabożeństwa różańcowe dedykowane szczególnie dzieciom odbywać się będą w poniedziałek i czwartek o godzinie 16.00. Będziemy modlić się jedną dziesiątką różańca, rozważać i wyjaśniać poszczególne tajemnice różańcowe, uczyć się i śpiewać pieśni religijne. Dodatkowo dzieci otrzymają pierwsze fragmenty układanki. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w środę na różańcu, może przyjść w inny dzień, przed kolejnym nabożeństwem różańcowym dla dzieci i otrzymać kolejne części układanki. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w różańcu raz w tygodniu, w wybranym przez siebie dniu. Bierzmowani zawsze przychodzą już na Mszę Świętą poprzedzającą różaniec. Każdy z nas powinien choć raz w tygodniu przyjść na wspólną modlitwę różańcową.

6. W piątek, 11 października, odbędą się przełożone odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00

7. W sobotę, 12 października, o godzinie 11.00, w kościele, zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, a także kandydatów na ministrantów, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Chrystusa.

8. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieł Nowego Tysiąclecia”.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej tzw.: „dominicantes” i „communicantes”.

10. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca października, ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Msza Święta o godzinie 17.00 (będzie to Msza niedziela), po niej procesja z modlitwą różańcową, prowadzoną przez dzieci komunijne, do figurki Matki Bożej w parku parafialnym. W tym dniu zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

11. Skończyliśmy tegoroczne dyżury koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy ostatnio i przez cały sezon kosili trawę i dbali o porządek w parku parafialnym. Niech Pan Bóg w Swojej łaskawości ten trud wynagrodzi.

12. Bardzo dziękuję tym mieszkańcy ulic: Morelowej i Modrzewiowej, którzy ostatnio posprzątali w kościele i wokoło kościoła. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

13. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

14. Dzieci otrzymują, co niedzielę, kolejną część układanki (puzzli), które utworzą finalnie obraz Serca Jezusowego. Dzisiaj czwarta część dostępna w zakrystii po Mszy Świętej.

15. Zostało odświeżone i uporządkowane pomieszczenie za chórem kościoła, za organami. Są tam złożone i wstawione szafy. Będzie to pomieszczenie do przechowywania sprzętu sprzątającego służącego do sprzątania kościoła. Bardzo dziękuję za pomoc w tych pracach między innymi Joasi i Marcelemu. Serdeczne Bóg zapłać.

16. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10 zł.