Ogłoszenia parafialne na NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 15 Wrzesień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15.09.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, w czwartek i piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek, czwartek i piątek po Mszach Świętych. W poniedziałek i środę nieczynne. W przyszłym tygodniu nieczynne.

3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele remontowe. Również w tę niedzielę Msza Święta o godzinie 12.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Oczywiście uczestniczymy we Mszy Świętej co niedzielę.

4. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta. Również w środę, 18 września, ze względu na 18. dzień miesiąca i Dzień Przymierza, na Mszy Świętej o godzinie 17.00 gromadzą się Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Natomiast przed Mszą Świętą o 16.30 modlitwa różańcowa.

5. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania.

6. Serdecznie zapraszam na tegoroczne obchody Dnia Pamięci zamordowanych mieszkańców Szczepanowa, 85 rocznica ich zamordowania. Odbędą się one wyjątkowo w piątek 20 września. Przed Mszą Świętą, o 16.45 uroczyste wejście Pocztów Sztandarowych, następnie zostaną przeczytane fragmenty kroniki szkolnej dotyczące tragicznych wydarzeń. O godzinie 17.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji pomordowanych, następnie przemarsz na cmentarz ulicami: ks. Michała Rólskiego, Parkiem Parafialnym, Wiktorowską i Żnińską aż do cmentarza i w następującym porządku: na czele krzyż, służba liturgiczna, poczty sztandarowe, harcerze z flagami polski, delegacje z kwiatami i wszyscy zgromadzeni. Po drodze będziemy odmawiali różaniec w intencji pomordowanych, przeplatany śpiewem. Po dojściu na cmentarz do grobowca, odśpiewamy Hymn Narodowy, następnie odbędzie się Apel Poległych w wykonaniu harcerzy z 21 Drużyny Harcerskiej im. Janiny i Albina Korachów w Szczepanowie, odśpiewanie Roty, przemówienia, złożenie wiązanek kwiatów, błogosławieństwo i zakończymy pieśnią, hymnem „Boże coś Polskę”. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w tych obchodach, abyśmy pamiętali.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział i pomoc w zorganizowaniu Rajdu Pamięci, za przygotowanie poczęstunku dla uczestników Rajdu. Serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo dziękuję rodzinom Pendrów za kwiaty do kościoła.

7. Jak już wiecie, od 23 września (poniedziałek) do 28 września (sobota) będę na pielgrzymce w Rzymie. W tych dniach będzie mnie zastępował ks. Adam Kapka, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP i Wszystkich Świętych w Kierzkowie. W sprawach pilnych, jak wezwanie do ciężko chorego lub w sprawie pogrzebu (oby nie było to konieczne), w tych dniach, proszę się kontaktować z Ks. Proboszczem z Kierzkowa. Natomiast od 23.09 do 28.09 Biuro Parafialne NIE BĘDZIE CZYNNE. Dlatego, jeśli ktoś chciałby przyjść do Biura Parafialnego, niech uczyni to w tym tygodniu lub po moim powrocie. Mszy Świętej we wtorek, 24 września, nie będzie!!!

8. Organizowany jest przez ks. Jakuba Siutkowskiego, wikariusza parafii św. Maksymiliana w Barcinie i dekanalnego duszpasterza młodzieży, wyjazd do Wrześni na Spotkanie Młodych „Kostka” dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej. Wyjazd z Barcina, z parkingu przy Kościele św. Maksymiliana w sobotę 21 września, powrót około 21.00. Szczegóły i zapisy u ks. Jakuba, nr tel. 605161356. Zapisy do środy

9. W celu uprzątnięcia gałęzi i kamieni na cmentarzu około płotu, by można było postawić nowy płot, można przychodzić, kiedy komuś pasuje, w dogodnym czasie.

10. W poniedziałek, 16 września, po Mszy Świętej wieczornej o 17.00, odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

11. W środę, 18 września, po Mszy Świętej wieczornej o 17.00, odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas: I ponadpodstawowych oraz VIII i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicem. Obecność obowiązkowa.

12. W najbliższą sobotę, 21 września, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Kościelnej, Wodnej, Szkolnej, Wiktorowskiej, Powstańców Wlkp., Wierzbowej, Kwiatowej i Gajowej.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

13. W najbliższą sobotę, 21 września, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy Szczepankowa.

Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

14. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

15. Pamiętajmy, że we wtorek 17 września, przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę.

16. Od tej niedzieli dzieci otrzymują po Mszy Świętej (co niedzielę) kolejną część układanki (puzzli), które utworzą finalnie obraz Serca Jezusowego, o którym mówiliśmy w pierwszy piątek miesiąca września. Kolejna część (w tę niedzielę pierwsza część i wzór), w koleją niedzielę, dostępna w zakrystii po Mszy Świętej.