Ogłoszenia parafialne na XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 08 Wrzesień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08.09.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę i w czwartek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w piątek (Dzień Fatimski) o 20.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek i wtorek po Mszach Świętych.

3. W niedzielę, 8 września, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 (po modlitwie po Komunii) odbędzie się błogosławieństwo plecaków (tornistrów) uczniów klas pierwszych (i ich samych), którzy rozpoczynają naukę. Będą dla nich, ich rodziców i rodzin zarezerwowane trzy pierwsze ławki z lewej i prawej strony.

4. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.

5. Na wtorek, na godzinę 16.00, na plebanię, zapraszam Radę Parafialną. Będzie to najpierw spotkanie z panią wójt i przedstawicielami gminy Dąbrowa w związku z wyjaśnieniem zawiłości związanych z dofinansowaniem i płatnościami za renowację chrzcielnicy i ołtarzy, a następnie podejmiemy bieżące sprawy.

6. Pragnę poinformować, że tegoroczne obchody Dnia Pamięci zamordowanych mieszkańców Szczepanowa, 85 rocznica ich zamordowania, odbędą się wyjątkowo w piątek 20 września. Przed Mszą Świętą, o 16.45 uroczyste wejście Pocztów Sztandarowych, następnie zostaną przeczytane fragmenty kroniki szkolnej dotyczące tragicznych wydarzeń. O godzinie 17.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji pomordowanych, następnie przemarsz na cmentarz. Natomiast tradycyjny Rajd Pamięci (upamiętniający pomordowanych na tych terenach mieszkańców) odbędzie się w sobotę 14 września od godziny 9.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi (niepełnoletni są pod opieką i odpowiedzialnością swoich opiekunów prawnych), do udziału w Rajdzie. Gromadzimy się o godzinie 9.00 na cmentarzu w Słaboszewie przy grobie ks. Zenona Niziółkiewicza, tam krótka modlitwa i przemarsz do Szczepanowa na cmentarz i tam również krótka modlitwa, a następnie przejście do parku parafialnego na mały poczęstunek. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, poczęstunek będzie w Domu Parafialnym. Zachęcam do udziału w Rajdzie.

W związku z organizacją tych dni pragnę zaprosić: sołtysów, Stowarzyszenia, Organizacje oraz wszystkich chętnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować, na spotkanie organizacyjne w sprawie obchodów Dnia Pamięci pomordowanych w Szczepanowie i Rajdu Pamięci, w czwartek 12 września o godzinie 18.00 w Domu Parafialnym „na salce”.

7. W środę, 11 września, po Mszy Świętej o 17.00, w kościele, zapraszam na spotkanie przed pielgrzymką do Rzymu.

8. W piątek przypada 13 września i Dzień Fatimski. Msza Święta o godzinie 20.00, a po niej procesja do figury Matki Bożej w parku parafialnym. Szczególnie zapraszam służbę liturgiczną (ministrantów, lektorów). Mszy Świętej przewodniczyć będzie i słowo wygłosi ks. Adam Kapka, proboszcz z Kierzkowa.

9. Chciałbym poprosić na sobotę 14 września, na godzinę 10.00, ludzi dobrej woli, w celu uprzątnięcia gałęzi i kamieni na cmentarzu około płotu, by można było postawić nowy płot.

10. W poniedziałek, 16 września, po Mszy Świętej wieczornej o 17.00, odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

11. W środę, 18 września, po Mszy Świętej wieczornej o 17.00, odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas: I ponadpodstawowych oraz VIII i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicem. Obecność obowiązkowa.

12. W najbliższą sobotę, 14 września, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Morelowej, Modrzewiowej, Brzozowej i Kalinowej. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulic: Ogrodowej, Wapiennej i Leśnej za koszenie trawników i sprzątanie w parku parafialnym w sobotę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

13. Bardzo dziękuję mieszkańcom Rozalinowa za posprzątanie w kościele i wokoło kościoła w sobotę. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, nowa kolejka, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

14. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

15. W ostatnim czasie zmarł Marian Brzykcy, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 10 września o godzinie 12.00, o 11.30 różaniec. Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...