Ogłoszenia parafialne na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 01 Wrzesień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

01.09.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek dodatkowa Msza Święta o godzinie 8.00 NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEPANOWIE i o godzinie 17.00, w środę, w czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych.

3. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.

4. W tym tygodniu przypada:

I. czwartek miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o 17.00 do godziny 19.00, zakończona Litanią do Imienia Jezus w intencji nowych powołań do kapłaństwa zwłaszcza z naszej archidiecezji i parafii.

I. piątek miesiąca września. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00, a od 16.15 okazja do spowiedzi świętej. Natomiast o 17.00 Msza Święta i Komunia Święta pierwszopiątkowa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania Sercu Jezusowemu.

5. W przyszłą niedzielę, 8 września, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 (po modlitwie po Komunii) odbędzie się błogosławieństwo plecaków (tornistrów) uczniów klas pierwszych (i ich samych), którzy rozpoczynają naukę. Będą dla nich, ich rodziców i rodzin zarezerwowane trzy pierwsze ławki z lewej i prawej strony.

6. Pragnę już dzisiaj poinformować, że tegoroczne obchody Dnia Pamięci zamordowanych mieszkańców Szczepanowa, 85 rocznica ich zamordowania, odbędą się wyjątkowo w piątek 20 września. Szczegóły będą jeszcze podane.

7. Pamiętajmy, że obchodzimy dzisiaj 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

8. W najbliższą sobotę, 7 września, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Ogrodowej, Wapiennej i Leśnej.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

9. W najbliższą sobotę, 7 września, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy: Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, nowa kolejka, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10 zł.