Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA (ODPUST PARAFIALNY) 2024

Niedziela, 25 Sierpień 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA (ODPUST PARAFIALNY)

XXI NIEDZIELA

24/25.08.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, w czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 (ODPUST) i W NIEDZIELĘ, ZE WZGLĘDU NA ODPUST PARAFIALNY, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ O 17.00!!!; a w przyszłą niedzielę ( 1 września) Msze Święte o 9.15, 12.00 i 17.00

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych.

3. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe tydzień temu zebraliśmy 2451,90 zł.

4. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.

5. Dzisiaj kończymy „Dni Szczepanowa” odpustem ku czci św. Bartłomieja Ap. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w ich przeprowadzenie i jakąkolwiek pomoc. Bez Waszej pomocy, to by się nie udało. Dziękuję: Stowarzyszeniu Witalis, Stowarzyszeniu Aktywni Szczepanowo, Sołectwu Szczepankowo, Sołectwu Szczepanowo, Sołectwu Wójcin, Sołectwu Annowo i Wiktorowo, KGW w Szczepankowie, KGW Wójcin, KGW w Szczepanowie, parafialnemu Caritas, Kółku Rolniczemu w Szczepanowie, Klubowi Seniora, Nadleśnictwu Gołąbki, Gminie Dąbrowa, Radzie Parafialnej, Stowarzyszeniu Karaś, panom organistom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, Mikołajowi Penderowi, Aleksandrze Pender, rodzinie Penderów, Meszyńskich, pani katechetce Alinie Kołaczyk, panu Józefowi Słupeckiemu, panu Krzysztofowi Rochowiakowi, Pani Gabrieli Meszyńskiej, pani Magdalenie Kudła i wielu innym rodzinom i osobom. Dziękuję również osobom zaangażowanym w „Grę Bartłomiejską” i ofiarodawcą. Jeśli o kimś zapomniałem, to bardzo przepraszam.

6. Miesiąc sierpień poświęcony jest szczególnie modlitwie o trzeźwość narodu polskiego.

7. W najbliższą sobotę, 31 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy: Szczepankowa i ul. Szerokiej. Bardzo serdecznie dziękuję tym mieszkańcom Annowa, Obudna, Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec, którzy ostatnio, przed odpustem, kosili trawę i sprzątali w parku parafialnym.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym mieszkańcom Wójcina, którzy ostatnio, przed odpustem, posprzątali w kościele i wokoło kościoła, a także ułożyli kwiaty. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, nowa kolejka, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

9. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

10. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata. Przypominam tym, którzy się zapisali, że miesiąc przed wylotem należy wpłacić pozostają część kwoty (całość).

11. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie Parafii i życzymy im dobrego odpoczynku.

12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie z dodatkiem „5 minut z Bogiem” za 10 zł.

13. Msza Święta na Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego Szkoły Podstawowej w Szczepanowie będzie sprawowana w poniedziałek, 2 września, o godzinie 8.00