Ogłoszenia parafialne na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 18 Sierpień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.08.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, w czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00 (UROCZYSTOŚĆ ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA); w przyszłą niedzielę (UROCZYSTOŚĆ ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA) o 9.15, 12.00 (ODPUST). W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ, ZE WZGLĘDU NA ODPUST PARAFIALNY, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ O 17.00!!!

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę po Mszach Świętych.

3. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca; składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

4. We wtorek, a także przez cały tydzień do Odpustu, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.

5. Trwają „Dni Szczepanowa”. Do tej pory odbyły się: turniej siatkówki plażowej, rajd rowerowy oraz Dziesiąta „Gra Bartłomiejska”. Organizatorom i osobą zaangażowanym już dzisiaj serdecznie dziękuje.

W programie są jeszcze:

Msza Święta Dożynkowa i po niej biesiada Dożynkowa w Parku Parafialnym; od poniedziałku do środy, od 19 – 21 sierpnia, warsztaty dla dzieci w świetlicy wiejskiej: 19 sierpnia w poniedziałek warsztaty szachowe z instrukcją Mikołaja Pendera, a także nauka śpiewu, taniec i zajęcia aktywizujące dla chętnych; 20 i 21 sierpnia, we wtorek i środę, zajęcia plastyczno – techniczne prowadzone przez Stowarzyszenie „Aktywni Szczepanowo”; w czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 19.00, grill dla młodzieży wraz z projekcją filmu, który opowiada o 10 osobach podejmujących wyzwanie przejścia 1000 km w 40 dni szlakiem pielgrzymkowym do Siantiago de Compostela oraz rozmowa, dyskusja w odniesieniu do filmu; w piątek, 23 sierpnia, o godzinie 21.00, kino „pod gwiazdami” w parku parafialnym. Film oparty na faktach, jest to historia głośnego i brzemiennego w skutkach procesu sądowego, który odbył się w USA; w niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00 zakończymy odpustem ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Damian Pawlikowski, sekretarz i kapelan biskupa Diecezji Bydgoskiej. Po odpuście procesja wokół kościoła, dlatego bardzo proszę o przygotowanie i niesienie sztandarów, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem (próba dziewczynek sypiących kwiatki w sobotę, 24 sierpnia o godz. 16.00). Baldachim będą nieśli przedstawiciele Rady Parafialnej. Służbę liturgiczną zapraszam na zbiórkę związaną z Odpustem Parafialnym w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 11.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!!!

Szczegółowy plan jest dostępny na plakatach i stronie parafialnej.

6. W niedzielę przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 9.15 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 8.45 rozpocznie się Różaniec święty.

7. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy: Annowa, Obudna, Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec. Rozpoczęliśmy nową, skumulowaną, ostatnią w tym roku kolejkę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

8. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy Wójcina. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, nowa kolejka, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

9. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

10. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata. Przypominam tym, którzy się zapisali, że miesiąc przed wylotem należy wpłacić pozostają część kwoty (całość).

11. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie Parafii i życzymy im dobrego odpoczynku.

12. Pragnę poinformować, że Parafia św. Bartłomieja Ap. w Szczepanowie realizuje obowiązek prawny dotyczący wprowadzenia standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem. Ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606). Standardy i konieczne informacje są dostępne, ogłoszone na stronie parafialnej (właściwej): www.parafiaszczepanowo.eu

Proszę się z nimi zaznajomić.