Ogłoszenia parafialne na XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 11 Sierpień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.08.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek (Dzień Fatimski) o 20.00; w sobotę o 17.00; w czwartek (Uroczystość Wniebowzięcia NMP) o 9.15, 12.00 i 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne TYLKO w poniedziałek, środę i piątek po Mszach Świętych.

3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca; składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

4. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii. Tego dnia, 13 sierpnia, przypada kolejny wieczór fatimski. O godzinie 20.00 Msza Święta a po niej procesja różańcowa do figury Matki Bożej Fatimskiej w parku parafialnym. W środę natomiast o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

5. Rozpoczęliśmy „Dni Szczepanowa”. Program jest następujący:

W sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 12.00, odbył się turniej siatkówki plażowej organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywni Szczepanowo”; w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 15.00, odbędzie się rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie „Witalis”. Rozpoczęcie o 15.00 przed kościołem. Po rajdzie grill przy świetlicy; w sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 9.00, dziesiąta „Gra Bartłomiejska”; w niedzielę, 18 sierpnia, o godzinie 12.00, Msza Święta Dożynkowa i po niej biesiada Dożynkowa w Parku Parafialnym; od poniedziałku do środy, od 19 – 21 sierpnia, warsztaty dla dzieci w świetlicy wiejskiej; w czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 19.00, ognisko dla młodzieży; w piątek, 23 sierpnia, o godzinie 21.00, kino „pod gwiazdami” w parku parafialnym; w niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00 zakończymy odpustem ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Damian Pawlikowski, sekretarz i kapelan biskupa Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowy plan jest dostępny na plakatach i stronie parafialnej.

6. Na cmentarzu jest dostępny gruz do zabrania, jeśli ktoś potrzebuje. Chciałbym również poprosić na sobotę 17 sierpnia, na godzin 10.00, chętne osoby, ludzi dobrej woli, w celu uprzątnięcia gałęzi i kamieni na cmentarzu około płotu, by można było postawić nowy płot.

7. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych, tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy Świętej tradycyjnie poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia obchodzimy również rocznicę „Bitwy Warszawskiej” czyli „cudu nad Wisłą”.

8. W niedzielę przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 9.15 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 8.45 rozpocznie się Różaniec święty.

9. W najbliższą sobotę, 17 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy Wójcina. Rozpoczynamy nową, skumulowaną kolejkę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

10. Bardzo dziękuję tym mieszkańcom Annowa, którzy ostatnio sprzątali w kościele i wokoło kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

12. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.

13. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie Parafii i życzymy im dobrego odpoczynku.

14. Pragnę poinformować, że Parafia św. Bartłomieja Ap. w Szczepanowie realizuje obowiązek prawny dotyczący wprowadzenia standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem - ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606). Standardy i konieczne informacje będą dostępne i ogłoszone z dniem wejścia w życie powyższej ustawy, czyli 15 sierpnia 2024 roku.