Ogłoszenia parafialne na XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 04 Sierpień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

04.08.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 17.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne TYLKO w poniedziałek i piątek po Mszach Świętych.

3. Ze zbiórki do puszek na figurę Matki Bożej, która znajduje się przy ulicach: Wodnej i Kościelnej, zebraliśmy 738, 50 zł

4. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy również Święto Przemienia Pańskiego i dlatego, wyjątkowo we wtorek, Msza Święta będzie sprawowana o godzinie 17.00.

5. Zbliżają się „Dni Szczepanowa”. Ramowy program będzie następujący: W najbliższą sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 12.00, będzie turniej siatkówki plażowej organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywni Szczepanowo”; w przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 15.00, odbędzie się rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie „Witalis”. Rozpoczęcie o 15.00 przed kościołem. Po rajdzie grill przy świetlicy; w sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 9.00, dziesiąta „Gra Bartłomiejska”; w niedzielę, 18 sierpnia, o godzinie 12.00, Msza Święta Dożynkowa i po niej biesiada Dożynkowa w Parku Parafialnym; od poniedziałku do środy, od 19 – 21 sierpnia, warsztaty dla dzieci w świetlicy wiejskiej; w czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 19.00, ognisko dla młodzieży; w piątek, 23 sierpnia, o godzinie 21.00, kino „pod gwiazdami” w parku parafialnym; w niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00 zakończymy odpustem ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Damian Pawlikowski, sekretarz i kapelan biskupa Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowy plan będzie wywieszony na plakatach i stronie parafialnej.

6. Na cmentarzu jest dostępny gruz do zabrania, jeśli ktoś potrzebuje.

7. Został już częściowo przygotowany teren do położenia płotu na cmentarzu. Trzeba będzie się jeszcze zorganizować, by posprzątać i później wyrównać teren przed położeniem płotu.

8. W najbliższą sobotę, 10 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulicy Barcińskiej.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

9. W najbliższą sobotę, 10 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy: Annowa i Obudna. Zaczynamy już nową kolejkę sprzątania.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.

12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10 zł.