Ogłoszenia parafialne na XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 28 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

28.07.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszach Świętych. W środę NIECZYNNE.

3. Dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na figurę Matki Bożej, która znajduje się przy ulicach: Wodnej i Kościelnej.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ugościli i przenocowali pielgrzymów w swoich domach. Niech Pan Bóg wynagrodzi wam za waszą gościnność. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe tydzień temu zebraliśmy 2024 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6. W tę niedzielę, po każdej Mszy Świętej, błogosławieństwo pojazdów. Będziemy wzywać wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i naszych aniołów stróżów, abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z pojazdów.

7. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu, 1 sierpnia, przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.00; a 2 sierpnia przypada I piątek miesiąca: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00, a okazja do spowiedzi w kościele od godziny 16.15. Komunia Święta w czasie Mszy Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania.

8. W najbliższą sobotę, 3 sierpnia, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Wiśniowej i Brzozowej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku.

9. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulicy Barcińskiej za posprzątanie kościoła i wokoło kościoła. Bardzo dziękuję również państwu Bakalarz za kwiaty do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.

12. Powoli zbliżają się „Dni Szczepanowa”. Ramowy program będzie następujący: W sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 12.00, będzie turniej siatkówki plażowej; w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 15.00, odbędzie się rajd rowerowy; w sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 9.00, dziesiąta „Gra Bartłomiejska”; w niedzielę, 18 sierpnia, o godzinie 12.00, Msza Święta Dożynkowa i po niej biesiada Dożynkowa w Parku Parafialnym; od poniedziałku do środy, od 19 – 21 sierpnia, warsztaty dla dzieci w świetlicy wiejskiej; w czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 19.00, ognisko dla młodzieży; w piątek, 23 sierpnia, o godzinie 21.00, kino „pod gwiazdami” w parku parafialnym; w niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00 zakończymy odpustem ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Damian Pawlikowski, sekretarz i kapelan biskupa Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowy plan będzie wywieszony na plakatach i stronie parafialnej.