Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 21 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21.07.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od wtorku do piątku po Mszach Świętych. W poniedziałek NIECZYNNE.

3. Za tydzień, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na figurę Matki Bożej, która znajduje się przy ulicach: Wodnej i Kościelnej.

4. W poniedziałek, 22 lipca, około godziny 19.00, przybędzie do nas, jak co roku, pielgrzymka z Szubina, diecezji bydgoskiej, udająca się pieszo na Jasną Górę. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów proszone są o przybycie po pielgrzymów ok. godziny 19.00 przed kościół i tam będę rozdzielam pielgrzymów do poszczególnych domów.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca lipca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe, a dokładnie na parkan.

6. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy Świętej, błogosławieństwo pojazdów. Będziemy wzywać wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i naszych aniołów stróżów, abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z pojazdów.

7. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W najbliższą sobotę, 27 lipca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Szkolnej, Wiktorowskiej, Powstańców Wlkp., Wierzbowej, Kwiatowej i Gajowej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

9. W najbliższą sobotę, 27 lipca, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy ulicy Barcińskiej. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.