Ogłoszenia parafialne na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 14 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14.07.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od wtorku do piątku po Mszach Świętych. W poniedziałek NIECZYNNE.

3. Dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na Dni Szczepanowa.

4. W poniedziałek, 22 lipca, około godziny 19.00, przybędzie do nas, jak co roku, pielgrzymka z Szubina, diecezji bydgoskiej, udająca się pieszo na Jasną Górę. Będzie w tym roku liczna grupa około 45 osób. Bardzo proszę o zgłaszanie się osób, aby przyjąć pielgrzymów na nocleg. Podajemy ilu pielgrzymów możemy przyjąć. Mam nadzieję, że nie okażemy się niegościnni i pielgrzymi będą mieli gdzie przenocować!!! Ponieważ, niestety, w zeszłym roku był z tym problem.

5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca lipca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe, a dokładnie na parkan.

6. W poniedziałek, 15 lipca, drugie spotkanie związane z przygotowaniem Dni Szczepanowa, Dożynek, biesiady, warsztatów. Poproszę o przybycie sołtysów, Radnych Parafialnych, Stowarzyszeń, organizacji działających na terenie naszej Parafii, wspólnot parafialnych i wszystkich pragnących zaangażować się w Dni Szczepanowa. Dni Szczepanowa to nie tylko sprawa Parafii.

7. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W najbliższą sobotę, 20 lipca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Kościelnej i Wodnej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuje tym, którzy w sobotę kosili trawę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

9. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.