Ogłoszenia parafialne na XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

Niedziela, 07 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07.07.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 20.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych.

3. Za tydzień, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na biesiadę, która odbędzie się po Mszy Świętej Dożynkowej i na Dni Szczepanowa.

4. W poniedziałek, 22 lipca, około godziny 19.00, przybędzie do nas, jak co roku, pielgrzymka z Szubina, diecezji bydgoskiej, udająca się pieszo na Jasną Górę. Będzie w tym roku liczna grupa około 45 osób. Bardzo proszę o zgłaszanie się osób, aby przyjąć pielgrzymów na nocleg. Podajemy ilu pielgrzymów możemy przyjąć. Mam nadzieję, że nie okażemy się niegościnni i pielgrzymi będą mieli gdzie przenocować!!! Ponieważ, niestety, w zeszłym roku był z tym problem.

5. We wtorek, po Mszy Świętej, modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę, 13 lipca, będziemy obchodzić Dzień Fatimski. Msza Święta o godzinie 20.00, po niej procesja fatimska do figurki Matki Bożej w parku parafialnym. Zwróćmy uwagę, że liturgicznie będzie to Msza Święta niedzielna, ze względu na to, że jest w sobotę wieczorem (czyli w sobotę nie ma Mszy o 18.00 tylko będzie o 20.00!!!)

7. Od poniedziałku, 8 lipca, czyli od jutra, w Biurze Parafialnym, kiedy będzie otwarty po Mszach Świętych, będą przyjmowane intencje na 2025 rok. Ale przez pierwsze kilka dni, przyjmowanie intencji będzie odbywało się w ten, że będę zapisywał tylko kto rezerwuje i na jaki dzień, bez podawania szczegółów, żeby było sprawniej, gdyż może być sporo osób. Szczegóły intencji podamy, gdy przyjdziemy najpóźniej 3 tygodnie przed zarezerwowanym terminem!!!

8. W najbliższą sobotę, 13 lipca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ul. Szerokiej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuje tym mieszkańcom Wójcina, którzy w sobotę kosili trawę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

9. W najbliższą sobotę, 13 lipca, od godziny 9.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy ulic: Wiśniowej i Brzozowej. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.