Ogłoszenia parafialne na XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23.06.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek o 6.00, we wtorek nie ma, w środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

2. Biuro Parafialne w tym tygodniu jest nieczynne. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z Ks. Proboszczem z Kierzkowa.

3. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe tydzień temu zebraliśmy 2277 zł. Dziękuję za ofiary.

4. W środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych:

- w niedzielę, w środę, w czwartek, w piątek i sobotę po Mszy Świętej o 17.00 w kościele.

Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu.

6. W tę niedziele, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na Kibeho.

7. Jak już wiecie, od 24 czerwca do 28 czerwca będę na pielgrzymko – wycieczce w Krakowie i okolicach. W tych dniach będzie mnie zastępował ks. Adam Kapka, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP i Wszystkich Świętych w Kierzkowie. W sprawach pilnych, jak wezwanie do ciężko chorego lub w sprawie pogrzebu (oby nie było to konieczne), w tych dniach, proszę się kontaktować z Ks. Proboszczem z Kierzkowa bezpośrednio albo przez pana Krzysztofa Rochowiaka. Natomiast od 24.06 do 28.06 Biuro Parafialne NIE BĘDZIE CZYNNE. Dlatego, jeśli ktoś chciałby przyjść do Biura Parafialnego, niech uczyni to w lipcu. Msza Święta w poniedziałek, 24 czerwca nie będzie sprawowana wieczorem o 17.00, ale rano o 6.00. Będzie to również Msza na rozpoczęcie pielgrzymki (godzina 6.00, a wyjazd do Krakowa o 6.50). Natomiast Mszy Świętej we wtorek, 25 czerwca, nie będzie!!!

8. W najbliższą sobotę, 29 czerwca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulicy Leśnej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

9. W najbliższą sobotę, 29 czerwca, od godziny 11.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy ulic: Szkolnej, Wiktorowskiej, powstańców Wlk., Wierzbowej, Kwiatowej i Gajowej. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.

12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10 zł.

13. Zmarła Zdzisława Jankowska. Jej pogrzeb odbędzie sie we wtorek, 25 czerwca o 12.00. O 11.30 różaniec w kościele. Ją i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...