Ogłoszenia parafialne na XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 16 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16.06.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w czwartek o 10.00 (zakończenie szkoły) i 17.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

Biuro Parafialne w tym tygodniu jest czynne po Mszach Świętych wieczornych o 17.00, tylko: w poniedziałek, w czwartek i w piątek. We wtorek i w środę Biuro nieczynne!

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

3. W poniedziałek, 17 czerwca, przypada w naszej Parafii coroczna, całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, na który również zapraszam Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej z kapliczkami i wszystkich, którzy mogą przyjść. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o 17.00 wyjątkowo najpierw Nabożeństwo Czerwcowe i zakończenie Adoracji, a następnie zaraz Msza Święta, na którą również (zamiast 18 czerwca) zapraszam Kręgi Matki Bożej Pielgrzymujące wraz z kapliczkami i oczywiście wszystkich, którzy mogą przyjść. Znajdźmy choć chwilę czasu, aby, w możliwym dla siebie czasie, przyjść na Adorację.

4. We wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę, 19 czerwca, po Mszy Świętej o 17.00 i Nabożeństwie Czerwcowym, odbędzie się spotkanie związane z przygotowaniem Dni Szczepanowa, Dożynek, biesiady, warsztatów. Poproszę o przybycie sołtysów, Radnych Parafialnych, Stowarzyszeń, organizacji działających na terenie naszej Parafii, wspólnot parafialnych i wszystkich pragnących zaangażować się w Dni Szczepanowa. Dni Szczepanowa to nie tylko sprawa Parafii.

6. W czwartek, 20 czerwca, o godzinie 10.00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szczepanowie i zakończenie Szkoły Podstawowej VIII. klasy.

7. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych:

- w niedzielę, w poniedziałek, w środę, w czwartek, w piątek i sobotę po Mszy Świętej o 17.00 w kościele,

- we wtorek po Mszy o 8.00 w kościele.

Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu.

8. Jak już wiecie, od 24 czerwca do 28 czerwca będę na pielgrzymko – wycieczce w Krakowie i okolicach. W tych dniach będzie mnie zastępował ks. Adam Kapka, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP i Wszystkich Świętych w Kierzkowie. W sprawach pilnych, jak wezwanie do ciężko chorego lub w sprawie pogrzebu (oby nie było to konieczne), w tych dniach, proszę się kontaktować z Ks. Proboszczem z Kierzkowa bezpośrednio albo przez pana Krzysztofa Rochowiaka. Natomiast od 24.06 do 28.06 Biuro Parafialne NIE BĘDZIE CZYNNE. Dlatego, jeśli ktoś chciałby przyjść do Biura Parafialnego, niech uczyni to w tym tygodniu lub dopiero w lipcu. Już dzisiaj informuję, że Msza Święta w poniedziałek, 24 czerwca nie będzie sprawowana wieczorem o 17.00, ale rano o 6.00. Będzie to również Msza na rozpoczęcie pielgrzymki (zmiana godziny na 6.00, a wyjazd do Krakowa o 6.50). Natomiast Mszy Świętej we wtorek, 25 czerwca, nie będzie!!!

9. W samym sercu Afryki, w Kibeho, w Rwandzie, Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża prowadzą od 2009 roku Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci z Dysfunkcją Wzroku w Kibeho. Nasza parafia wspiera działalność sióstr. Dlatego za tydzień w sobotę i niedziele, 22 i 23 czerwca, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na Kibeho.

10. W tę niedzielę, 16 czerwca, są organizowane badania lekarskie, porady i konsultacje, w Szkole Podstawowej w Dąbrowie.

11. Bardzo serdecznie dziękuję panom: Markowi Szybczyńskiemu, Wojciechowi Szybczyńskiemu i panu Waldemarowi Żukowi za pomoc przy Ołtarzach i transport.

12. W najbliższą sobotę, 22 czerwca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ulic: Krótkiej, Ogrodowej i Wapiennej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym mieszkańcom ul. Żnińskiej, którzy ostatnio kosili trawę i sprzątali w parku parafialnym.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

13. Cały plan sprzątania w kościele i wokoło kościoła, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym mieszkańcom ulic: Kościelnej i Wodnej, którzy ostatnio posprzątali kościół.

14. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

15. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza. Koszt to 4000 zł i około 150 euro na wstępy. Wyjazd atrakcyjny ze względu na sam Rzym i Watykan oraz bardzo korzystną cenę. Warto skorzystać z tej okazji. Noclegi w hotelu Villaferrata.

16. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10.