Ogłoszenia parafialne na X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 09 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09.06.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę i w piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00 i 17.00 (Bierzmowanie); w czwartek o 20.00 (Dzień Fatimski); w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

Biuro Parafialne w tym tygodniu jest czynne po Mszach Świętych tylko: we wtorek (po Mszy o 8.00) i w środę . W poniedziałek, czwartek i piątek Biuro nieczynne!

2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie i pomoc w Oktawie Bożego Ciała (za „obstawę”: w poniedziałek-ulice: Morelowa, Modrzewiowa, Kalinowa, Wiśniowa i Brzozowa, we wtorek-ulice: Żnińska, Barcińska, Szeroka, w środę-ulice: Kościelna, Wodna, Szkolna, Wiktorowska, Powstańców Wlkp., Wierzbowa, Kwiatowa, Gajowa, Leśna, Krótka, Ogrodowa i Wapienna), jej zakończeniu (I ołtarz – Szczepankowo, II ołtarz – Annowo, Obudno, Wiktorowo, Rozalinowo i Ostrówce, III ołtarz – Wójcin i IV ołtarz – Szczepanowo mieszkańcy ul. Barcińskiej) i w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (tym, którzy spontanicznie pomogli): ceremoniarzom, lektorom i ministrantom, organistom, scholi, dziewczynkom sypiącym kwiatki i dziewczynom, które im pomagały i prowadziły, dzieciom, które niedawno przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą, niosącym baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie, pocztom sztandarowym, wszystkim za pobożny udział i świadectwo, a szczególnie tym, którzy natrudzili się w przygotowaniu ołtarzy. Przepraszam, jeśli o kimś zapomniałem. Bardzo dziękuję państwu Wróblewskim za donice, które będą postawione przed kościołem. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Bez Waszej pomocy sam nie mógłby tego wszystkiego zrobić.

3. Bardzo dziękuję za życzenia, modlitwę w związku z moją 20 rocznicą święceń. Nie ogłaszałem tego oficjalnie, bo nie planowałem uroczystych obchodów, tylko moje dziękczynienie w czasie liturgii.

4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

5. W piątek, 14 czerwca, po Mszy Świętej i czerwcowym, spotkanie w związku z wyjazdem, pielgrzymko – wycieczką do Krakowa.

6. 17 czerwca będzie coroczna, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Próba generalna kandydatów do Bierzmowania wraz ze świadkami Bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca po Mszy Świętej o 17.00 i czerwcowym w kościele. Natomiast Sakrament Pokuty i Pojednania dla bierzmowanych, świadków, rodziców i rodzin bierzmowanych w niedzielę o 16.00

8. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00. Szafarzem Sakramentu będzie ks. kan. Zbigniew Przybylski, Wikariusz Generalny Archidiecezji Gnieźnieńskiej, kanclerz Kurii. Do Bierzmowania przystąpi 14 kandydatów: Kinga, Wojciech, Maurycy, Daria, Dawid, Mikołaj, Filip, Monika, Oliwia, Martyna, Jan, Julia, Maria i Weronika.

9. We wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych:

- w niedzielę, w poniedziałek, w środę, w piątek i sobotę po Mszy Świętej o 17.00 w kościele,

- we wtorek po Mszy o 8.00 i w czwartek po Mszy o 20.00 w kościele.

Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu.

11. Ze zbiórki do puszek na Centrum Opatrzności Bożej zebraliśmy: 254,60 zł.

12. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ul. Żnińskiej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym mieszkańcom ul. Kalinowej, którzy ostatnio kosili trawę i sprzątali w parku parafialnym.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

13. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, od godziny 12.00 (później, ze względu na zabieranie kolejnego ołtarza do renowacji), dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli mieszkańcy ulic: Kościelnej i Wodnej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję Bierzmowanym z kl. I i ich rodzicom, którzy ostatnio posprzątali kościół.

14. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

15. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza.

16. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10.

17. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Kucaj i Tadeusz Chumeńczuk (jego pogrzeb odbędzie się w środę o 11.00). Ich i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...