Ogłoszenia parafialne na VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 12 Maj 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek o godzinie 20.00 (NMP Fatimskiej); w środę, w czwartek i piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od wtorku do czwartku.

2. Zapraszam serdecznie wszystkich na wyjazd parafialny, pielgrzymkowo-wycieczkowy do Krakowa i okolic w dniach 2428 czerwca. W programie planowane pielgrzymowanie i zwiedzanie m. in.: Jasna Góra (Częstochowa), Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, obóz zagłady Auschwitz-Birkenau i wiele atrakcji w samym Krakowie (m. in. Bazylika Mariacka, Wawel, Stary Rynek, Podziemia Rynku, Kopiec Kościuszki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia). Wyjazd obejmuje: 4 noclegi, 5 dni, ze śniadaniami i obiadokolacjami, przejazd i wszystkie przewidziane koszty zwiedzania. Koszt całościowy to 1500 zł.

3. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe. Składka remontowa, jak już wspominałem, będzie przeznaczona na pokrycie 13 500 zł, które stanowią 2% kosztów renowacji chrzcielnicy i ołtarzy. Do tej pory zebraliśmy, od stycznia, na koncie parafialnym, ze składki remontowej 8935,59 zł.

4. Za tydzień w niedzielę Msza Święta o godzinie 12.00 będzie ze szczególnym udziałem dzieci. W czasie tej Mszy Świętej Antek Hyla zostanie uroczyście przyjęty do grona ministrantów. Do tej pory był kandydatem na ministranta.

5. Zapraszamy na spotkanie Apostołek Maryi z s. Rozalią, w poniedziałek 13 maja, do Domu Parafialnego „na salce”: klasy 1-4 o 16.00, a klasy 5-8 o 17.30

6. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca maja, pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Msza Święta o godzinie 20.00, po niej procesja z modlitwą różańcową, do figurki Matki Bożej w parku parafialnym. Nabożeństwo Majowe po procesji przy figurze Matki Bożej

7. We wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kolejna próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 17 maja, w piątek, o godzinie 18.00 w kościele.

8. Pierwsza próba kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas I ponadpodstawowych obędzie się w sobotę, 18 maja po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym (ok. 18.30). Obecność oczywiście obowiązkowa!!!

9. W sobotę przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 16.30 rozpocznie się Różaniec święty.

10. Za tydzień w niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, który należy zrealizować do Uroczystości Trójcy Świętej (mamy jeszcze 2 tygodnie). Do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego będziemy odmawiali, po nabożeństwie majowym, Nowennę do Ducha Świętego.

11. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych w tym tygodniu:

- w poniedziałek po procesji fatimskiej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej,

- we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej w kościele,

- w środę i piątek o 16.30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w parku parafialnym

Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie majowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie majowym przynajmniej raz w tygodniu.

12. W najbliższą sobotę, 18 maja, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję mieszkańcom Szczepankowa, którzy w sobotę kosili trawę i sprzątali swoją część parku. Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

13. W najbliższą sobotę, 18 maja, od godziny 09.00, dyżur sprzątania kościoła i wokoło kościoła, będą mieli mieszkańcy Wójcina. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

14. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

15. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza.