Ogłoszenia parafialne na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Niedziela, 28 Kwiecień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

28.04.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, w środę i w czwartek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w piątek i w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od poniedziałku do czwartku. W piątek nieczynne.

2. Zapraszam serdecznie wszystkich na wyjazd parafialny, pielgrzymkowo-wycieczkowy do Krakowa i okolic w dniach 2428 czerwca. W programie planowane pielgrzymowanie i zwiedzanie m. in.: Jasna Góra (Częstochowa), Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Wieliczka, obóz zagłady Auschwitz-Birkenau i wiele atrakcji w samym Krakowie (m. in. Bazylika Mariacka, Wawel, Stary Rynek, Podziemia Rynku, Kopiec Kościuszki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia); szczegóły będą podane na spotkaniu organizacyjnym. Wyjazd obejmuje: 4 noclegi, 5 dni, ze śniadaniami i obiadokolacjami, przejazd i wszystkie przewidziane koszty zwiedzania. Koszt całościowy to 1500 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w następny poniedziałek, 6 maja, po Mszy Świętej o 17.00. Przy zapisie potrzebne są dane osoby i wpłata 500 zł lub więcej (albo całość).

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca: po Mszy Świętej o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 19.00. Natomiast w I. Piątek miesiąca, w Uroczystość NMP Królowej Polski, spowiedź przed Mszami Świętymi, a Komunia Święta pierwszopiątkowa na Mszach Świętych, które będą sprawowane, jak w niedzielę.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w kolejnym tygodniu w piątek, 10 maja, w 2. piątek miesiąca maja.

4. Zaczynamy Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu:

- w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej o 17.00 w kościele.

- w środę, 1 maja, o 16.30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w parku parafialnym

Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie majowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie majowym przynajmniej raz w tygodniu.

5. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe zebraliśmy 2277 zł.

6. W tę niedzielę w Gnieźnie odbywają się coroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha.

7. W najbliższą sobotę, 4 maja, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy: Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy do tej pory pomogli w uprzątnięciu parku parafialnego. Bardzo dziękuję przedstawicielom mieszkańców Annowa i Obudna, którzy w sobotę kosili trawę i uprzątnęli, zadbali o swoją część parku. Cały czas zapraszam wszystkich, w dowolnym czasie, aby pomóc uprzątnąć park parafialny. Najlepiej, aby uczynić to w ramach już dawno wyznaczonych, podzielonych części parku na poszczególne wioski. Zadbajmy o park parafialny, jak to już wcześniej było czynione.

8. W najbliższą sobotę, od godziny 09.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła, będą mieli mieszkańcy ulicy Leśnej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

9. W ten poniedziałek, jutro, 29 kwietnia, zbiórka ceremoniarzy, lektorów i ministrantów, wraz z rodzicami, po Mszy Świętej o 17.00, w kościele, w związku z wyjazdem do Bydgoszczy 4 maja, w sobotę.

10. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

11. We wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie z dodatkiem „5 minut z Bogiem” za 10.

13. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza.