Ogłoszenia parafialne na NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Niedziela, 24 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na NIEDZIELĘ PALMOWĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

(MĘKI PAŃSKIEJ)

24.03.2024 r.

1. Msze Święte: w Wielki Poniedziałek, i Wielką Środę o godzinie 17.00; w Wielki Wtorek o 8.00; w Wielki Czwartek o godzinie 17.00; w Wigilię Paschalną (sobota) o 21.00. Liturgia Męki Pańskiej (Wielki Piątek) o 17.00; w Niedzielę Zmartwychwstania o 9.15, 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny o 9.15, 12.00 i 17.00.

Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, w tym Wielkim Tygodniu tylko w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę. Natomiast spowiedź święta, moja posługa w konfesjonale, jest jeszcze możliwa do Wielkiej Środy przed Mszą Świętą.

2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. O 12.00 gromadzimy się przy figurze Matki Bożej, umiejscowionej przy ul. Kościelnej, odczytanie Ewangelii, błogosławieństwo palm, procesja do kościoła i Msza Święta. W Niedzielę Palmową czytamy Mękę Pańską.

3. Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00

Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy. Modlitwa przy ciemnicy do godziny 21.00

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00 (nie ma Mszy Świętej). Liturgia składa się z czterech części: I. Liturgia Słowa, II. Adoracja Krzyża, III. Komunia święta i IV. Procesja do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim przez całą noc aż do godziny 20.00 następnego dnia (w Wielką Sobotę). Lista chętnych na adorację jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę się wpisywać, aby zawsze ktoś był w kościele na adoracji.

W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wraz z ograniczeniem pokarmów, co do ilości: jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. Do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18 roku życia, a nie rozpoczęli 60 roku. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

WIELKA SOBOTA – błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych: o 12.00 w świetlicy w Annowie, o 13.00 i 14.00 w kościele

WIGILIA PASCHALNA – w Wielką Noc o godz. 21.00

Jest to najbardziej uroczysta Msza Święta całego roku, rozpoczynająca świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Składa się z: I. Liturgii Światła (na zewnątrz kościoła – przed kościołem), II. Liturgii Słowa, III. Liturgia Chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i IV. Liturgia Eucharystyczna. Na koniec nastąpi procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Pamiętajmy, aby przynieść na Wigilię Paschalną świece

4. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte jeszcze o 9.15 i 12.00. Pamiętajmy, że nie ma Mszy o godzinie 17.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w niedzielę czyli o: 9.15, 12.00 i 17.00

Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w Triduum Paschalnym obowiązkowo!!!

5. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza, związane z przygotowaniem liturgii Triduum Paschalnego, odbędą się:

- w Wielki Czwartek o 16.00

- w Wielki Piątek o 10.00

- w Wielką Sobotę o 9.00

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

6. W ostatnim czasie dyżur sprzątania w kościele mieli mieszkańcy ulicy: Kalinowej. Bardzo dziękuję tym, którzy ostatnio posprzątali kościół. Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich dobrej woli, aby pomogli pozamiatać, posprzątać wokół kościoła na święta. Jeśli pasuje to zapraszam w Wielką Środę o 10.00 (można też przyjść w innym czasie).

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za liczny udział i posługę w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Szczepanowa, a także za udział w rekolekcjach parafialnych i szkolnych oraz za posługę i pomoc w czasie rekolekcji.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę, jak już im zapowiedziałem, po świętach, 5 kwietnia, w piątek w Oktawie Wielkanocnej.

9. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe zebraliśmy 2514,73 zł.

10. W Wielki Wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w Wielką Środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Po świętach będzie kontynuowana parafialna katecheza dla dorosłych, dla wszystkich.

12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10.

13. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.

14. Dzisiaj w niedzielę ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00, po nich Msza Święta wieczorna (może zacząć się trochę wcześniej, przed 17.00, zaraz po Gorzkich Żalach).

15. Zachęcam do udziału w naszych parafialnych wyjazdach pielgrzymkowo – wycieczkowych:

- do Krakowa i okolic w dniach od 24 do 28 czerwca 2024 roku (poniedziałek-piątek). Plan i szczegóły będą podane później. Koszt ok. 1500 zł

- do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota)