Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 18 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

1. Msze Święte: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godzinie 17.00; we wtorek o 8.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00 (w Wielkim Poście ta Msza Święta jest zaraz po Gorzkich Żalach, może zacząć się przed 17.00). Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00

Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od poniedziałku do piątku.

2. Ze składki przeznaczonej na ogrzewanie w Środę Popielcową zebraliśmy 1822,50i 5 funtów. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary.

3. W niedzielę, 18 lutego, przypada trzecia niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele remontowe, a Msza Święta o 12.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Również w niedzielę przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 11.30 rozpocznie się Różaniec święty.

4. W najbliższą sobotę, od godziny 09.00, dyżur sprzątania będą mieli mieszkańcy Szczepankowa. Częściowy plan sprzątania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

5. W środy Wielkiego Postu (poza tygodniem, gdzie będziemy przeżywać rekolekcje parafialne) zapraszam na katechezy dla dorosłych, dla wszystkich, w ramach kazania na Mszy Świętej o 17.00. Będzie to kazanie katechetyczne. Zaczniemy w tę środę, 21 lutego. Serdecznie zapraszam do pogłębienia naszej wiedzy religijnej.

6. W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa:

- w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00, a dla wszystkich po Mszy Świętej wieczornej. W najbliższy piątek, 23 lutego Drogę Krzyżową po Mszy wieczornej poprowadzą małżeństwa szensztackie,

- w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00, po nich Msza Święta wieczorna (może zacząć się trochę wcześniej, przed 17.00, zaraz po Gorzkich Żalach). Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Jakub Siutkowski, wikariusz parafii św. Maksymiliana w Barcinie.

Skorzystajmy z tych nabożeństw. Pan Bóg na nas czeka.

7. W przyszłym tygodniu (po feriach) odbędą się spotkania w Domu Parafialnym (na salce) kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej:

- w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 16.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej,

- w środę, 28 lutego, o godzinie 18.15, młodzież klas VII,

- w czwartek, 29 lutego, o godzinie 18.15, młodzież klas VIII,

- w piątek, 01 marca, o godzinie 18.15, po Drodze Krzyżowej, młodzież klas I ponadpodstawowych.

8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po Mszach Świętych ofiary do puszek na Ukrainę.

9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10.

10. Zachęcam do udziału w naszych parafialnych wyjazdach pielgrzymkowo – wycieczkowych:

- do Krakowa i okolic w dniach od 24 do 28 czerwca 2024 roku (poniedziałek-piątek). Plan i szczegóły będą podane później. Koszt ok. 1500 zł

- do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota)

Wyjazd w nocy 22 września 2024 roku ze Szczepanowa do Warszawy. Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 5:15. Wylot o godz. 7:15. Lądowanie w Rzymie o godz. 9:25. Zwiedzanie Rzymu w tym samym dniu (zyskujemy ten dzień na zwiedzanie).

W programie m.in.:

Spacer po Wiecznym Mieście, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki takie jak: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz).

Nawiedzenie Bazylik Papieskich

Państwo Watykańskie - Udział w Audiencji Generalnej. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra oraz Muzeów Watykańskich.

Rzym antyczny - Droga Apijska i kościół Domine Quo Vadis, Katakumby. Zwiedzanie starożytnych cmentarzy podziemnych, wspaniałego świadectwa wiary pierwszych chrześcijan, spacer wzdłuż jednej z najstarszych dróg konsularnych starożytnego miasta.

Castel Gandolfo – zwiedzanie wypoczynkowej miejscowości papieży malowniczo położonej na kraterze wulkanu. W programie zwiadzania: Rezydencja Papieska oraz kościół św. Tomasza z Villanova.

Powrót w sobotę 28 września 2024 roku. Przelot powrotny o godz. 10:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 12:45. Powrót do Szczepanowa.

Większe szczegóły będą jeszcze podane. Będzie zorganizowane spotkanie z przedstawicielem Biura, o który poinformuję. Zapraszam do wstępnego zgłaszania się. Wpłata zaliczki i ostateczna decyzja na spotkaniu z przedstawicielem Biura „Arcus”. Serdecznie zachęcam, tym bardziej, że cena jest korzystna: 4000 zł i ok. 150 euro na wejścia w czasie zwiedzania.