Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Niedziela, 26 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 r.

2. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe w zeszłą niedzielę zebraliśmy 2206,65 zł; na ogrzewanie w Środę Popielcową zebraliśmy 1875,55 zł; a na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji zebraliśmy 1144 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary.

3. Rekolekcje dla uczniów ze szkoły w Szczepanowie odbędą się 20 – 22 marca.

4. W ostatnim czasie dyżur sprzątania w kościele mieli mieszkańcy: Szczepankowa, a w najbliższą sobotę, od godziny 09.00, dyżur będą mieli mieszkańcy ulic: Morelowej i Modrzewiowej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy ostatnio posprzątali kościół.

5. S. Olga zaprasza rodziny szensztackie na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00 do salki parafialnej. Spotkania dla dziewczynek siostry planują 13 marca w poniedziałek o 16.00.

6. W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa:

- w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o 17.00, a dla wszystkich po Mszy Świętej wieczornej

- w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00

Skorzystajmy z nich. Pan Bóg na nas czeka.

7. W tym tygodniu, 2 marca, przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00 Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Księdzu Biskupie Radosławie Orchowiczu, w dniu jego imienin; a 3 marca przypada I piątek miesiąca: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i spowiedzią wielkanocną od godziny 10.00, a okazja do spowiedzi w kościele po Drodze Krzyżowej dla dzieci, od godziny 17.30. Komunia Święta w czasie Mszy Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania, a następnie Droga Krzyżowa.

8. Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od poniedziałku do piątku.

9. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

10. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

11. Dzisiaj, w niedzielę, po Mszy Świętej o 11.15, chór „Szczepanowianie” zaprezentuje program słowno – muzyczny pt.: „Męka Pana Jezusa w pieśniach wielkopostnych”.