Ogłoszenia parafialne na VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 12 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12.02.2023 r.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, zebraliśmy na ogrzewanie 1162,70 zł, a na siostry karmelitanki w Gnieźnie 476,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Natomiast w przyszłą niedzielę, zgodnie z decyzją Księdza Prymasa, będziemy zbierać po Mszach Świętych ofiary do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

3. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe, a Msza Święta o godzinie 11.15 będzie ze szczególnym udziałem dzieci.

4. Ksiądz Prymas serdecznie zaprasza w niedzielę 19 lutego na godz. 15.00 do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. dziękczynną za czas Nawiedzenia. Ofiary zebrane na tacę podczas tej Mszy Świętej przekazane zostaną na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

5. W ostatnim czasie dyżur sprzątania w kościele mieli mieszkańcy: Annowa i Obudna, a w najbliższą sobotę, od godziny 09.00, dyżur będą mieli mieszkańcy: Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy ostatnio posprzątali kościół.

6. W tym tygodniu odbędą się spotkania w Domu Parafialnym (na salce) kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:

- w poniedziałek, 13 lutego, o godzinie 16.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej,

- w środę, 15 lutego, o godzinie 19.15, młodzież klas VII,

- w czwartek, 16 lutego, o godzinie 19.15, młodzież klas VIII,

- w piątek, 17 lutego, o godzinie 19.15, młodzież klas I ponadpodstawowych.

7. W sobotę przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 17.30 rozpocznie się Różaniec święty.

8. Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od poniedziałku do piątku.

9. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 9.

11. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Bronisława Kwiatkowska, jej pogrzeb odbył się w sobotę w Palędziu Kościelnym i Maria Wendland, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 12.00 w Szczepanowie. Zmarłe i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...