Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 29 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29.01.2023 r.

2. W czwartek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o 9.15 i 18.00 poświęcenie świec. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 gromadzą się dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami, na którą przynoszą świece do poświęcenia. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary dla klasztoru sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie. Natomiast składka z Mszy Świętej przeznaczona będzie tradycyjnie na ogrzewanie kościoła.

3. W tym tygodniu, 2 lutego, przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00; a 3 lutego przypada I piątek miesiąca: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00, a okazja do spowiedzi w kościele od godziny 17.00 do 17. 50. Komunia Święta w czasie Mszy Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania.

4. Bardzo dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę w czasie kolędy, za spotkania, rozmowy, życzliwość, wielką gościnność i ofiary, dzięki którym zostały spłacone długi. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

5. W ostatnim czasie dyżur sprzątania w kościele mieli mieszkańcy ulicy: Barcińskiej a w najbliższą sobotę, wyjątkowo od godziny 11.00 (ze względu na składanie żłóbka) dyżur będą mieli mieszkańcy Wójcina. Nowy plan sprzątania (kolejna tura), na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy ostatnio posprzątali kościół.

6. Zapraszam wszystkich chętnych, ludzi dobrej woli, do pomocy w składaniu żłóbka i porządkowaniu dekoracji świątecznej, na sobotę 4 lutego, na godzinę 9.00.

7. Zapraszam w sobotę, 4 lutego na godzinę 15.00, na spotkanie Liturgiczną Służbę Ołtarza, czyli ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, do Domu Parafialnego, na uroczyste zakończenie kolędy. Należy potwierdzić swój udział do czwartku, 2 lutego.

8. Biuro Parafialne jest czynne po Mszach Świętych, od poniedziałku do piątku.

9. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie z dodatkiem „5 minut z Bogiem” za 10.

11. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Zofia Tucholska. Ją i naszych bliskich zmarłych polećmy Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...