Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Piątek, 06 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2023 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to uroczystość nakazana, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy Świętej tradycyjnie poświęcenie kadzidła i kredy. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Po powrocie do domów na odrzwiach wypisujemy pobłogosławioną kredą skrót C+M+B 2023. Jest to skrót łacińskiego określenia: „Christus Mansionem Benedicat”, co oznacza: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Pomiędzy C M B umieszczamy krzyżyki, znak błogosławieństwa.

2. Dzisiaj przypada również I piątek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Mszami Świętymi.

3. Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża prowadzące Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Kibeho w Rwandzie przysłały kalendarze, które dostępne w zakrystii lub u ministrantów przy wyjściu z kościoła jako cegiełka na ich działalność, za dobrowolną ofiarą. Są również dostępne inne kalendarze z Aniołem Stróżem, również za dobrowolną ofiarę.

4. Biuro Parafialne w czasie kolędy będzie czynne tylko po rannych Mszach Świętych. Sprawy pilne będzie można załatwić wyjątkowo w niedzielę po Mszach Świętych.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

6. W kruchcie umieszczony jest plan kolędy, która w tym roku odbywa się w normalnym trybie, czyli z odwiedzinami duszpasterskimi w domach. Jest mała zmiana w kolędzie, na prośbę mieszkańców ul. Żnińskiej. Została ta ulica podzielona na dwa dni, na prawą i lewą stroną. Otóż 10 stycznia, we wtorek, w dzień, w tórym miała być kolęda całej ulicy będzie tylko strona lewa, od p. Nowakowskich do p. Grajków. Natomiast strona prawa ul. Żnińskiej, od p. Orzechowskich do p. Ławińskich będzie miała kolędę 23 stycznia, w poniedziałek.

7. Msze Święte w dzień powszedni, ze względu na „kolędę”, odbywają się o godzinie 8.00