Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie

Niedziela, 25 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2022 r.

1. „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem...”. „Bóg się rodzi, moc truchleje (...) A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami...”

W Święta Bożego Narodzenia wszystkim Parafianom i Gościom życzę doświadczenia prawdziwie Bożych Świąt: z Jezusem, Maryją i Józefem; prawdziwie rodzinnych świąt: w umocnieniu relacji rodzinnych. Niech Bóg uświęca nas swoją obecnością, bo przychodzi do nas, by nas zbawić, a my pozwólmy Mu zamieszkać w naszych sercach i naszych domach, by mógł nas zbawić. Niech darzy nas pokojem serca i tym zewnętrznym pokojem, którego tak bardzo potrzebujemy. Niech obdarzy nas radością, która rozprasza mroki życia. Niech daje łaskę prawdziwej jedności z Bogiem, w rodzinach, w parafii. Niech daje nam wszelkie potrzebne łaski duchowe i te potrzebne do życia na tym świecie. Niech Nowonarodzony sprawia, by ludzkie serca darzyły się wzajemną życzliwością.

2. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do przygotowania i uroczystego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Za przygotowanie żłóbka, ustawienie choinek, udekorowanie kościoła, posprzątanie kościoła, za prowadzenie śpiewu, za służbę przy ołtarzu Pańskim. Za wszelkie dobro, pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję.

3. Przypominam, aby sprawdzać intencje czy nie ma jakiejś pomyłki albo w celu uzupełnienia braków.

4. Ze składki przeznaczonej na cele remontowe zebraliśmy 2244 zł. Bardzo dziękuję za ofiarność.

5. W sobotę, 31 grudnia, po Mszy Świętej o 18.00 odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku. W czasie Mszy Świętej natomiast będzie przedstawione sprawozdanie z minionego roku.

6. W następną niedzielę, 1 stycznia, będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

7. W ostatnim czasie dyżur sprzątania w kościele mieli mieszkańcy ulicy Leśnej a w najbliższą sobotę, od godziny 9.00 dyżur będą mieli mieszkańcy ul. Szerokiej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy ostatnio, na święta, posprzątali nasz kościół.

8. Biuro Parafialne w czasie kolędy będzie czynne tylko po rannych Mszach Świętych. Sprawy pilne będzie można załatwić wyjątkowo w niedzielę po Mszach Świętych.

9. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

10. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

11. W kruchcie umieszczony jest plan kolędy, która w tym roku odbędzie się w normalnym trybie, czyli z odwiedzinami duszpasterskimi w domach. Służba liturgiczna będzie miała podzieloną kolędę na krótkiej zbiórce 26 grudnia po Mszy Świętej o 11.15.

12. Dostaliśmy życzenia od Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża prowadzących Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Kibeho w Rwandzie, które są dostępne na tablicy ogłoszeń. Siostry przysłały kalendarze, które będą dostępne w zakrystii jako cegiełka na ich działalność, za dobrowolną ofiarą.

13. W piątek, 30 grudnia obowiązuje w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensa od pokarmów mięsnych.

14. W Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze Święte są o godzinie 9.15 i 11.15 (nie ma Mszy Świętej o godzinie 18.00), a w tzw. Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia, Msze Święte są jak w niedzielę o: 9.15, 11.15 i 18.00. Od wtorku 27 grudnia, Msze Święte w dzień powszedni, ze względu na „kolędę”, będą o godzinie 8.00