Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU

Niedziela, 18 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

18.12.2022 r.

2. Pobłogosławione opłatki są dostępne w Biurze Parafialnym po każdej Mszy Świętej. Świece już się skończyły.

3. Msze Święte Roratnie jeszcze: w poniedziałek, śro i piątek o godzinie 18.00. W piątek zakończenie Rorat. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci, młodzież przynoszą przygotowane serduszka, na których zapisują dobry uczynek przez nich uczyniony i podpisują się. Po Mszy Świętej są losowane figurki Matki Bożej. Dzieci zbierają również kolejne obrazki z Rorat i przyklejają na swoją planszę. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i kandydaci do Bierzmowania mają OBOWIĄZEK UCZESTNICZENIA W RORATACH PRZYNAJMNIEJ RAZ W TYGODNIU !!!

4. W poniedziałek, 19 grudnia, na Mszy Świętej Roratniej o godzinie 18.00, harcerze ze szkoły podstawowej w Szczepanowie przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe, a Msza Święta o godzinie 11.15 jest ze szczególnym udziałem dzieci.

6. Dzisiaj w niedziele przypada 18. dzień miesiąca. Na Mszy Świętej o godzinie 11.15 gromadzą się kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej wraz z kapliczkami. Przed Mszą Świętą, o 10.45 rozpocznie się Różaniec święty.

7. W środę 21 grudnia, od 16.00 do 17.30 odbędzie się w naszej Parafii spowiedź adwentowa, na którą przyjadą zaproszeni kapłani. W tym dniu spowiedź będzie miała miejsce również w Barcinie w kościele św. Maksymiliana w godzinach: 9.00 – 10.00 oraz 19.00 – 21.00. Zadbajmy o duchowe i sakramentalne przygotowanie do Bożego Narodzenia. Natomiast chorych z posługą sakramentalną odwiedzę jeszcze przed świętami w czwartek 22 grudnia od godziny 10.00. Następne odwiedziny chorych będą dopiero po kolędzie.

8. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w budowaniu żłobka, ustawianiu choinek i dekorowaniu kościoła na Boże Narodzenie, we wtorek 20 grudnia od godziny 15.00. Pomoc bardzo się przyda.

9. W sobotę przypada Wigilia. Tradycyjnie zachowujemy post. Wieczorem zasiadamy do Wieczerzy Wigilijnej. Przed nią należy przeczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, najlepiej z Ewangelii według św. Łukasza, następnie odmówić wspólną modlitwę, na przykład „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, podzielić się opłatkiem i dopiero zasiąść do wspólnej Wigilii. Oczywiście dobrze jest później pośpiewać i posłuchać kolęd.

10. Bardzo dziękuję tym, którzy z zaangażowaniem posprzątali Dom Parafialny.

11. W ostatnią sobotę dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła mieli mieszkańcy ulic: Krótkiej, Ogrodowej i Wapiennej (niestety przybyła tylko jedna osoba, która posprzątała cały kościół i której bardzo serdecznie za to dziękuję. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz), a kolejny raz wyjątkowo (ze względu na przypadającą w sobotę Wigilię), w czwartek, 22 grudnia, od godziny 16.00 będzie dyżur ulicy Leśnej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

12. Przypominam kolejny raz, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

13. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej: poniedziałek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00 W środę Biuro Parafialne nie będzie czynne.

14. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

15. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.

16. W kruchcie umieszczony jest plan kolędy, która w tym roku, jak wszystko na to wskazuje, odbędzie się w normalnym trybie, czyli z odwiedzinami duszpasterskimi w domach.

17. Pamiętajmy, że w sobotę 24 grudnia Msza Święta jest rano o godzinie 8.00 (nie ma Mszy Świętej o 18.00), a następnie jest pasterka o godzinie 24.00. W Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze Święte są o godzinie 9.15 i 11.15 (nie ma Mszy Świętej o godzinie 18.00), a w tzw. drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze Święte są jak w niedzielę o: 9.15, 11.15 i 18.00. Od wtorku 27 grudnia, Msze Święte w dzień powszedni, ze względu na „kolędę”, będą o godzinie 8.00