Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ ADWENTU

Niedziela, 27 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na I NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

27.11.2022 r.

2. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Po Mszy Świętej poświęcenie opłatków. Opłatki i świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są dostępne od dzisiaj w Biurze Parafialnym po każdej Mszy Świętej. Świece są po 18 złotych.

3. Składka remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 2189 zł. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

4. Msze Święte Roratnie będą sprawowane: w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. O szczegółach związanych z Roratami dowiemy się jutro na pierwszych Roratach. Szczególnie jest ważne, aby na te pierwsze Roraty przyjść, by nas nic nie ominęło. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i kandydaci do Bierzmowania mają OBOWIĄZEK UCZESTNICZENIA W RORATACH PRZYNAJMNIEJ RAZ W TYGODNIU !!!

5. Jako Parafia wraz ze Stowarzyszeniem Aktywni Szczepanowo podjęliśmy inicjatywę stworzenia paczki na święta dla jednej rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Jest wybrana rodzina. Szczegóły są dostępne na stronie Stowarzyszenia Aktywni Szczepanowo, a także na tablicy ogłoszeń. Zbiórka rzeczy będzie się odbywać jeszcze 1 i 2 grudnia od 16.00 do 17.00, na plebanii oraz będą wystawione w kruchcie kościoła dwa kartony, jeden na żywność, drugi na środki czystość i można po Mszy lub w ciągu dnia tam składać nasze dary. Natomiast zbiórka pieniędzy na kupienie potrzebnych do paczki rzeczy odbywa się dzisiaj po każdej Mszy świętej.

6. Zapraszam w sobotę, 3 grudnia, na godzinę 16.30, na Mszę Świętą dziękczynną za wieloletnią posługę organisty pana Edwarda Burka.

7. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, odbędzie się zbiórka do puszek na Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Kibeho w Rwandzie, prowadzony przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża.

8. 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci I Komunijnych. Zapraszam na tę Eucharystię zwłaszcza dzieci I Komunijne wraz z rodzicami. Składka z tej uroczystości natomiast będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

9. W ostatnią sobotę dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła mieli mieszkańcy ulic: Morelowej i Modrzewiowej, a w następną sobotę, 3 grudnia, od godziny 09.00 będzie dyżur ul. Kalinowej. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy wczoraj posprzątali kościół i wokoło kościoła.

10. Bardzo serdecznie dziękuję również tym, którzy wczoraj przyszli uprzątnąć Park Parafialny. Niestety było bardzo mało kandydatów do Bierzmowania. Dlatego za tydzień, 3 grudnia, o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas: I ponadpodstawowej, ósmych i siódmych, wraz z rodzicami. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!! Proszę przyjść z własnymi grabiami. Zachęcam również do przyjścia na to spotkanie wszystkich ludzi dobrej woli, chętnych do pomocy.

11. Jutro o godzinie 10.30 będą zbierane zagrabione wczoraj liście. Kto może, to proszę o pomoc w załadunku tych liści.

12. W tym tygodniu, 1 grudnia, przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00; a 2 grudnia przypada I piątek miesiąca: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00, a okazja do spowiedzi w kościele od godziny 17.00 do 17. 50

13. Przypominam kolejny raz, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

14. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej: poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00

15. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

16. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie.