OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 13 Listopad 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13.11.2022 r.

2. Dziś obchodzimy „ XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek. Tym razem na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

3. W piątek przypada 18 dzień miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą na 18.00 kręgi Matki Bożej pielgrzymującej z kapliczkami. Przed Mszą Świętą o 17.30 różaniec.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela starego roku liturgicznego, rozpoczynająca ostatni tydzień starego roku liturgicznego. W sobotę, 19 listopada, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w duchowej łączności z ogólnopolską akcją „różaniec bez granic” i jako dziękczynienie za kończący się rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę Msza Święta o 11.15 ze szczególnym udziałem dzieci i po tej Mszy Świętej również wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za kończący się rok liturgiczny.

5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka z niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

6. W sobotę, 19 listopada, o godzinie 11.00 zbiórka ministrantów, kandydatów na ministrantów i chętnych, którzy chcieliby zostać ministrantami w kościele, a o 12.00 zbiórka ceremoniarzy, lektorów i kandydatów na lektorów w kościele.

7. Wymienianki” za zmarłych będziemy omawiać jeszcze 12 i 13 listopada po Mszy Świętej o 18.00.

8. W ostatnią sobotę dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła miało: Wiktorowo, Rozalinowo i Ostrówce, a w następną sobotę, 19 listopada, od godziny 09.00 będzie dyżur: Szczepankowa. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy wczoraj posprzątali kościół i wokoło kościoła.

9. Przypominam kolejny raz, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

10. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej: poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00

11. Na cmentarzu, do miejsca do tego przeznaczonego, będącego swego rodzaju kompostownikiem, należy wyrzucać tylko liście, naturalne kwiaty i tym podobne, nie wolno tam wyrzucać tworzyw sztucznych, szkła i tym podobnych.

12. Dzieci po Mszy Świętej przed ołtarzem mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii. Naklejki będą rozdawać ministranci.

13. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ładnie śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, o dołączenie do naszej scholi parafialnej. Można zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej scholę Joanny Mac lub do mnie. Przy okazji dziękuję serdecznie prowadzącej i całej ekipie scholi za podjęty trud.