OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 06 Listopad 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

06.11.2022 r.

2. Wymienianki” za zmarłych można składać w zakrystii po wszystkich Mszach Świętych. Będą one jeszcze do 13 listopada włącznie czyli do przyszłej niedzieli, codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00, z wyjątkiem wtorku, będą po Mszy Świętej o 8.00 i piątku, 11 listopada: będą Po Mszy Świętej o 9.15. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych i nie tylko, którzy czekają na naszą modlitwę.

3. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (każdego dnia za jednego zmarłego). W tym celu należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych, odmówić jakąś modlitwę w intencji wyznaczonej na dany miesiąc przez papieża, przyjąć Komunię Świętą, być w stanie łaski uświęcającej i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

4. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu Mszy Świętej na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych: panu Krzysztofowi Rochowiakowi, panu organiście Marcinowi Reisowi, panu Michałowi Frankowskiemu i Adrianowi Dworkowi za nagłośnienie, rodzinie Penderów za kwiaty przed ołtarzem, Państwu Puzio za prąd, Radnym Parafialnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Stowarzyszeniu „Aktywni” za pożyczenie namiotu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli.

5. W piątek przypada 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, a także wspomnienie św. Marcina z Tours. Msza Święta w naszym kościele o 9.15, natomiast Msza Święta za ojczyznę i gminne obchody patriotyczne odbędą się w kościele NMP Królowej Polski w Dąbrowie o godzinie 12.00. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski udziela wiernym z archidiecezji gnieźnieńskiej oraz wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej w Święto Niepodległości 11 listopada 2022 roku dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

6. Za tydzień przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.

7. W ostatnią sobotę dyżur sprzątania w kościele miało: Annowo i Obłudno (bardzo licznie przybyli na sprzątanie kościoła i terenu wokoło kościoła), a w następną sobotę, 12 listopada, od godziny 09.00 będzie dyżur: Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy wczoraj tak licznie przybyli i posprzątali kościół.

8. Przypominam kolejny raz, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

9. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej i różańcu (czyli trochę później), poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00

10. Na cmentarzu, do miejsca do tego przeznaczonego, będącego swego rodzaju kompostownikiem, należy wyrzucać tylko liście, naturalne kwiaty i tym podobne, nie wolno tam wyrzucać tworzyw sztucznych, szkła i tym podobnych.

11. Dzieci w zakrystii po Mszy Świętej mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii.