OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Niedziela, 30 Październik 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30.10.2022 r.

2. Pan Marcin informuje, że z puszki dla niego za granie, w zeszłą niedzielę, zebrał 793,50 zł, a na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dwa tygodnie temu zebraliśmy 836,10 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w październiku jeszcze w niedzielę i poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

4. Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, którzy jeszcze nie oddali deklaracji zgłoszeniowej, mają czas na to TYLKO do końca tygodnia.

5. Rozpoczęliśmy regularne sprzątanie w kościele. W ostatnią sobotę miał dyżur Wójcin-Huby, a w następną sobotę, 05 listopada, od godziny 09.00 będzie dyżur: Annowa i Obłudna. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję tym, którzy wczoraj posprzątali kościół.

6. W poniedziałek, 31 października, o godzinie 16.00 zbiórka, przed Wszystkimi Świętymi, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów na cmentarzu parafialnym.

7. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta o godzinie 9.15 odbędzie się w kościele a druga Msza Święta o godzinie 11.30 odbędzie się na cmentarzu parafialnym. Po tej Mszy Świętej na cmentarzu odbędzie się tradycyjna procesja za zmarłych od bramy kościoła, wzdłuż cmentarza. Przy tej okazji pragnę przypomnieć kolejny raz, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

8. Wymienianki” za zmarłych można składać w zakrystii po wszystkich Mszach Świętych (również 1 listopada po Mszy Świętej na cmentarzu i po procesji). Proszę je napisać na swoich kartkach; najlepiej napisać na komputerze i wydrukować albo ręcznie, ale drukowanymi literami, abym mógł się doczytać. W innym przypadku mogę nie być w stanie przeczytać poszczególnych nazwisk. Wymienianki składamy na konkretny dzień, który chcemy, jeśli jest jeszcze miejsce; na razie: od 02 listopada do 13 listopada. Proszę na kartce napisać, kiedy mają być odczytane. Wymienianki będą codziennie po Mszy Świętej o 18.00, we wtorek 08 listopada po Mszy Świętej o godzinie 08.00; wyjątkiem jest Dzień Zaduszny, będą po Mszy o godzinie 09.15 i o godzinie 18.00. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych i nie tylko, którzy czekają na naszą modlitwę.

9. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (każdego dnia za jednego zmarłego). W tym celu należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych, odmówić jakąś modlitwę w intencji wyznaczonej na dany miesiąc przez papieża, przyjąć Komunię Świętą, być w stanie łaski uświęcającej i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

10. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej i różańcu (czyli trochę później), poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00

11. Zapraszamy chętne dziewczynki 3 listopada w czwartek o 16.00 na spotkanie z s. Rozalią, a o 17.00 zapraszamy starsze dziewczynki. Zapraszamy też chętne Panie - matki na spotkanie w I czwartek m-ca 3 listopada o godz.16.00: „Z Maryją rozkwitać pełnią kobiecości”. Spotkanie poprowadzi siostra Olga z Bydgoszczy. Są to spotkania dla Pań, które pragną spotkać się we wspólnocie i rozwijać swoją kobiecość z pomocą Matki Bożej, chcą poznawać siebie i odpocząć od codziennej pracy. Spotkania będą raz w miesiącu przy naszej parafii w ustalony dzień. Spotkanie poprowadzi siostra Olga. A rodziny formujące się w Ruchu Szensztackim będą miały też w czwartek 3 listopada swoje spotkanie o godz.18.00 z siostrą Olgą. Jeśli któraś z rodzin pragnęłaby dołączyć do Ruchu Szensztackiego, może przyjść na spotkanie.

12. W tym tygodniu, 3 listopada, przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej, rozpoczęta modlitwą „wymienianek”, do godziny 20.00; a 4 listopada przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00; od godziny 17.00 okazja do spowiedzi w kościele, a o 18.00 Msza Święta.

13. Na cmentarzu, do miejsca do tego przeznaczonego, będącego swego rodzaju kompostownikiem, należy wyrzucać tylko liście, naturalne kwiaty i tym podobne, nie wolno tam wyrzucać tworzyw sztucznych, szkła i tym podobnych.

14. Dzieci w zakrystii po Mszy Świętej mogą odbierać karteczki (naklejki) przedstawiające obraz z treści Ewangelii.

15. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Eugeniusz Olejniczak i Zbigniew Łukowski. Ich i naszych bliskich zamarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...