OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 16 Październik 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16.10.2022 r.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane ze składki przeznaczone będą na cele remontowe, a Msza Święta o godzinie 11.15 będzie ze szczególnym udziałem dzieci.

3. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także można wylosować z koszyka cytaty, myśli, wypowiedzi Jana Pawła II.

4. We wtorek 18. dzień miesiąca. Zapraszam serdecznie na Mszę Świętą na godzinę 8.00 kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej.

5. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich odbywają się po Mszach Świętych, w poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 8.00. W czwartek różaniec ze szczególnym udziałem dzieci. Serdecznie zapraszam. Matka Boża czeka na nas.

6. Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w różańcu raz w tygodniu.

7. Rozpoczniemy sprzątanie w kościele w sposób regularny od najbliższej soboty 22 października, tym razem po Mszy Świętej o godzinie 9.15. Tak jak koszenie trawy, tak będą wyznaczone poszczególne wioski i ulice do sprzątania w kościele. W najbliższą sobotę zapraszam Wójcin-wioskę, a w następną sobotę Wójcin-Huby. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, będzie w najbliższym czasie wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła

8. Za tydzień będzie zbierana puszka na ofiarę dla pana Marcina za granie na Mszach. Dzisiaj nie może grać, ze względu na studia, za tydzień będzie grał całą niedzielę, w sobotę nie może.

9. Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Chciałbym poinformować, że druga Msza Święta 1 listopada odbędzie się na cmentarzu parafialnym. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

10. Można już składać w Biurze Parafialnym „wymienianki” za zmarłych. Proszę je napisać na swoich kartkach, najlepiej napisać na komputerze i wydrukować albo ręcznie, ale drukowanymi literami, abym mógł się doczytać. W innym przypadku mogę nie być w stanie przeczytać poszczególnych nazwisk. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych i nie tylko, którzy czekają na naszą modlitwę.

11. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej i różańcu (czyli trochę później), poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00

12. W czwartek, 20 października, o godzinie 16.00 odbędzie się „wizyta” pań krawcowych szyjących alby dla dzieci pierwszokomunijnych. „Mierzenie” odbędzie się w Domu Parafialnym.