OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 09 Październik 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09.10.2022 r.

2. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane ze składki przeznaczone będą na cele remontowe, a Msza Święta o godzinie 11.15 będzie ze szczególnym udziałem dzieci.

3. W niedzielę liczymy osoby uczestniczące we Mszy Świętej (wchodzące do kościoła) i przystępujące do Komunii Świętej, tzw. „DOMINICANTES” I „COMMUNICANTES”.

4. W niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie po raz pierwszy śpiewała, tworząca się, parafialna schola. Bardzo dziękuję za ich podjęty trud i zaangażowanie.

5. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich odbywają się po Mszach Świętych, w poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszam. Matka Boża czeka na nas.

6. W czwartek, 13 dzień miesiąca października, ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Msza Święta o godzinie 18.00, po niej procesja z odmawianiem różańca do figurki Matki Bożej w Parku Parafialnym. W tym dniu zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Różańce zostaną rozdane dzieciom po poświęceniu. Zapraszamy na tę Mszę Świętą również młodzież i dzieci, w ramach różańca dla dzieci.

7. Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w różańcu raz w tygodniu.

8. W środę, 12 października, na godzinę 19.30, serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie Radę Parafialną i Ekonomiczną, na plebanię.

9. W sobotę 15 października, o godzinie 11.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w kościele – OBOWIĄZKOWO!!!, a lektorów, kandydatów na lektorów i ceremoniarzy, po Mszy Świętej o 18.00 i różańcu w Domu Parafialnym – OBOWIĄZKOWO!!!

10. W przyszłą niedzielę, 16 października, będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

11. Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Chciałbym poinformować, że druga Msza Święta 1 listopada odbędzie się na cmentarzu parafialnym. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu, za miejsce na cmentarzu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym. Trzeba tę sprawę uporządkować. Są osoby, które pytają o miejsce, które jest zajęte przez grób, którym się nikt nie zajmuje i chciałyby to miejsce zarezerwować.

12. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej i różańcu (czyli trochę później), poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00.

13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest dostępny nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł.

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Ryszard Fletka i Eugenia Ronowicz. Ich i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...