OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 02 Październik 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

GŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02.10.2022 r.

2. Rozpoczęliśmy już październik, miesiąc różańcowy, poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich odbędą się po Mszach Świętych, w poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 8.00. W tym tygodniu zaczniemy nabożeństwa różańcowe szczególnie dedykowane dzieciom, ale nie tylko. Będą się odbywały w czwartek, raz w tygodniu, po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Będziemy wtedy odmawiać (recytować lub śpiewać) dziesiątkę różańca, rozważać daną tajemnicę (będzie krótkie słowo) i nauczymy się pieśni religijnej. Kandydaci do Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia w różańcu raz w tygodniu (w dowolnym dniu).

3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po różańcu do 20.00, a w piątek 7 października odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 10.00 oraz Sakrament Pokuty i Pojednania w kościele od godziny 17.00, a Komunia Święta na Mszy Świętej o 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy liczyć osoby uczestniczące we Mszy Świętej (wchodzące do kościoła) i przystępujące do Komunii Świętej, tzw. „DOMINICANTES” i „COMMUNICANTES”.

5. W przyszłą niedzielę, 9 października, na Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie po raz pierwszy śpiewała, tworząca się, parafialna schola. Już dzisiaj bardzo dziękuję za ich podjęty trud i zaangażowanie.

6. Przypominam, że Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej i różańcu (czyli trochę później), poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, a we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 08.00.

7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest dostępny nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł.

8. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski zatwierdził Radę Parafialną, w składzie: Alina Kołaczyk, Renata Pacanowska, Małgorzata Mika, Joanna Żmudzińska, Sebastian Puzio, Adrian Basa, Mariusz Meszynski, Piotr Ratajczak, Roman Pender, Robert Żak i Grzegorz Orzechowski oraz Radę Ekonomiczną, w składzie: Joanna Żmudzińska, Alina Kołaczyk, Sebastian Puzio i Robert Żak. Gratuluję serdecznie Radzie Parafialnej i Ekonomicznej.