OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Sobota, 17 Wrzesień 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.09.2022 r.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe, a o godzinie 11.15 Msza Święta ze szczególnym udziałem dzieci, która będzie się odbywać co miesiąc, właśnie w trzecią niedzielę miesiąca. Oczywiście wszyscy, również dzieci uczestniczymy we Mszy Świętej co niedzielę. Również dzisiaj, ze względu na 18. dzień miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 11.15 gromadzą się Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej.

3. W środę, 21 września, odbędzie się Dzień Pamięci zamordowanych mieszkańców Szczepanowa, 83 rocznica ich zamordowania. Przed Mszą Świętą uroczyste wejście Pocztów Sztandarowych, następnie zostaną przeczytane fragmenty kroniki szkolnej dotyczące tragicznych wydarzeń i wręczenie nagród za konkurs artystyczny. O godzinie 18.00 rozpocznie się Msza Święta, następnie przemarsz na cmentarz ulicami: ks. Michała Rólskiego, Parkiem Parafialnym, Kalinową, Wiśniową, Żnińską aż do cmentarza i w następującym porządku: na czele krzyż, służba liturgiczna, poczty sztandarowe, delegacje z wiatami i wszyscy zgromadzeni. Po drodze będziemy odmawiali różaniec w intencji pomordowanych, przeplatany śpiewem. Po dojściu do cmentarza odśpiewamy Hymn Narodowy, następnie odbędzie się Apel Poległych, złożenie wiązanek kwiatów, przemowy i zakończymy pieśnią, hymnem „Boże coś Polskę”. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w tych obchodach.

4. W środę ze względu na obchody Dnia Pamięci, po Mszy Świętej nie będzie czynne Biuro Parafialne.

5. W sobotę, 24 września odbędzie się Rajd upamiętniający pomordowanych na tych terenach mieszkańców. Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w Rajdzie (osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką rodziców lub wyznaczonych przez rodziców opiekunów, z pisemną zgodą na udział w Rajdzie i przekazaniem konkretnej osobie opieki nad dzieckiem). Mam nadzieję, że będzie to właśnie Rajd rodzinny. Gromadzimy się o godzinie 10.00 na cmentarzu w Słaboszewie przy grobie ks. Zenona Niziółkiewicza, tam krótka modlitwa i przemarsz do Szczepanowa na cmentarz i tam również krótka modlitwa, a następnie przejście do Parku Parafialnego na mały poczęstunek. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, poczęstunek będzie w Domu Parafialnym. Zachęca do udziału w Rajdzie i do zgłaszania się do mnie osób, rodzin czy grup, żeby można było zaplanować poczęstunek na odpowiednią liczbę osób.

7. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe, które ładnie śpiewają lub grają na jakiś instrumentach muzycznych i chcących zaangażować się w scholę parafialną i zespół muzyczny religijny, parafialny o przybycie na próbę dzisiaj, w niedzielę, 18 września na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego.

8. Dzisiaj o 12.00 odpust na Kalwarii Pakoskiej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

9. W kruchcie umieszczony jest harmonogram koszenia trawników w parku parafialnym. Bardzo pros o pomoc. Za dotychczasową pracę serdecznie dziękuję. Ostatnio mieszkańcom ul. Barcińskiej.

11. W ostatnim czasie zmarła Magdalena Bidzińska. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 21 września. O godzinie 13.00 Msza Święta, następnie przejazd na cmentarz w Szczepanowie i obrzędy pogrzebu. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest dostępny nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł.