OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 14 Sierpień 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14.08.2022 r.

2. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczone na cele remontowe.

3. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w remoncie „góry” w Domu Parafialnym proszę o zgłoszenie się do mnie. Potrzeba „ludzi dobrej woli” do pomocy porządkowych, do zrywania i przenoszenia desek, potrzebna byłaby przyczepa, na którą można by przenieść deski i inne materiały i je przewieźć. Jeśli można, to bardzo proszę o pomoc. Planowany termin „porządków” to sobota 20 sierpnia od godziny 09.00.

4. Dzisiaj w niedzielę, 14 sierpnia uroczystości odpustowe ku czci św. Maksymiliana w Barcinie.

5. Jutro, 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych, tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy Świętej tradycyjnie poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia obchodzimy również rocznicę „Bitwy Warszawskiej” czyli „cudu nad Wisłą”.

6. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe, które ładnie śpiewają lub grają na jakiś instrumentach muzycznych i chcących zaangażować się w scholę parafialną i zespół muzyczny religijny, parafialny o przybycie na spotkanie w środę, 17 sierpnia na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego.

7. W czwartek, 18 sierpnia, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. W sobotę, 20 sierpnia o 12.00 rozpoczynamy „Dni Szczepanowa” turniejem siatkówki plażowej; w niedzielę, 21 sierpnia o 11.15 Msza Święta Dożynkowa i po niej biesiada Dożynkowa w Parku Parafialnym; od poniedziałku do środy, od 22 – 24 sierpnia, od 10.00 – 13.00 warsztaty dla dzieci (potrzebna zgoda rodziców, formularze są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła); również w środę, 24 sierpnia o godzinie 18.00 Msza Święta z okazji liturgicznego wspomnienia św. Bartłomieja Ap. i po niej czuwanie modlitewne; w czwartek 25 sierpnia od 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, a o 19.00 ognisko dla młodzieży w Parku Parafialnym; 26 sierpnia, w piątek o 10.00 koncert organowy w kościele, a o 21.00 kino „pod gwiazdami”; 27 sierpnia, w sobotę o 10.00 „Gra Bartłomiejska”, a o 17.00 rajd rowerowy. „Dni Szczepanowa” zakończymy odpustem ku czci św. Bartłomieja, w niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 12.00. Szczegółowy plan dostępny na plakatach i stronie Stowarzyszenia Witalis.

ZE WZGLĘDU NA RAJD ROWEROWY, W SOBOTĘ, 27 SIERPNIA MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA BĘDZIE O GODZINIE 16.00 (NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 18.00), A W NIEDZIELĘ, 28 SIERPNIA, MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE O GODZINIE 12.00 (NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 11.15)

9. W kruchcie umieszczony jest harmonogram koszenia trawników w parku parafialnym. Bardzo proszę o pomoc. Za dotychczasową pracę serdecznie dziękuję, ostatnio mieszkańcom z ul. Krótkiej, Ogrodowej i Wapiennej.

10. Bardzo dziękuję panią, które w piątek posprzątały nasz kościół.

11. Pan Marcin Reis będzie okazyjnie grał na organach w naszym kościele. Teraz do końca września, a później na większe święta.

12. Przy wyjściu z kościoła jest dostępny nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł.