PIELGRZYMKA MAJOWA 2021

Wtorek, 01 Czerwiec 2021 r.

PIELGRZYMKA MAJOWA 2021

24 i 25 maja odbyła się tegoroczna pielgrzymka majowa. Najpierw odwiedziliśmy cmentarz w Konstancinie-Jeziornie by pomodlić się przy grobie s. Wandy Boniszewskiej - stygmatyczki i ofiary komunistycznych prześladowań. Następnie przeżyliśmy Eucharystię w Górze Kalwarii na Mariankach w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego. Stamtąd wyruszyliśmy do Świdra by w szensztackim sanktuarium wierności odwiedzić MTA i o. Kentenicha a przy okazji także siostry, które animowały grupy w naszej parafii. Dzień zakończył się w Loretto nad Liwcem u Matki Bożej Loretańskiej. Po Mszy świętej w nowowzniesionej świątyni udaliśmy się do Lasek. Siostry franciszkanki przybliżyły nam postać m. Elżbiety Czackiej i jej dzieło. Stamtąd droga poprowadziła do Szymanowa, gdzie w sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej przeżliśmy nabożeństwo majowe i wysłuchaliśmy prelekcji o bł. Marcelinie Darowskiej, założycielce sióstr niepokalanek. Dzień zakończyliśmy u św. Maksymiliana w Niepokalanowie i ruszyliśmy w drogę do domu.