Parafia św. Bartłomieja Apostoła
Szczepanowo

Ogłoszenia parafialne na IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 02 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ


OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02.06.2024 r.

 

1. Msze Święte: w poniedziałek, we wtorek, w środę, w czwartek i w piątek o godzinie 17.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.15, 12.00 i 17.00.

 

Biuro Parafialne w tym tygodniu jest czynne po Mszach Świętych tylko: w poniedziałek, wtorek (Msza o 17.00!) i środę. W czwartek i piątek Biuro nieczynne!

 

2. Bardzo serdecznie dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz przeprowadzenie Procesji Bożego Ciała: ceremoniarzom, lektorom i ministrantom i panom organistom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i dziewczynom, które je prowadziły, pani katechetce, dzieciom, które niedawno przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą, niosącym baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie, pocztom sztandarowym, wszystkim za pobożny udział i świadectwo, a szczególnie tym, którzy natrudzili się w przygotowaniu ołtarzy, upiększeniu i posprzątaniu ulic, za kwiaty przed Domem Parafialnym i przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w parku parafialnym, za wywiezienie liści i gałęzi, a także za udekorowanie domów. Przepraszam, jeśli o kimś zapomniałem. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Bez Waszej pomocy sam nie mógłby tego wszystkiego zrobić.

 

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Pierwszej Komunii Świętej: za pomoc w przygotowaniu liturgii, zorganizowanie pielgrzymki do Gniezna, sprzątanie kościoła i wokoło kościoła, ustrojenie kościoła, za kwiaty i za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała w poniedziałek, wtorek (o 17.00) i środę. W czwartek zakończenie Oktawy i jeszcze w piątek procesja w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Proszę o przygotowanie i niesienie w procesji sztandarów, feretronów; dziewczynki o sypanie kwiatków; zapraszam dzieci komunijne; potrzebne będzie służenie ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.

 

O szczególne uczestnictwo i wyznaczenie osób do noszenia baldachimu, feretronów, sztandarów, krzyża czyli o „obstawę” danego dnia w Oktawie Bożego Ciała (Msza Święta, po niej procesja wokoło kościoła), poproszę jeszcze:

 

3. W niedzielę o 12.00, 2 czerwca, Szczepankowo

 

4. W poniedziałek o 17.00, 3 czerwca, Szczepanowo, ulice: Morelowa, Modrzewiowa, Kalinowa, Wiśniowa i Brzozowa

 

5. We wtorek o 17.00, 4 czerwca, Szczepanowo, ulice: Żnińska, Barcińska, Szeroka

 

6. W środę o 17.00, 5 czerwca, Szczepanowo, ulice: Kościelna, Wodna, Szkolna, Wiktorowska, Powstańców Wlkp., Wierzbowa, Kwiatowa, Gajowa, Leśna, Krótka, Ogrodowa i Wapienna

 

Natomiast dziękuję bardzo za dotychczasową posługę w Oktawie mieszkańcom: Wójcina, Annowa, Obudna, Wiktorowa, Rozalinowa i Ostrówiec oraz Szczepankowa.

 

5. W czwartek, 6 czerwca, będzie uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy wokoło kościoła. O ich przygotowanie proszę:

I ołtarz – Szczepankowo – przed plebanią

II ołtarz – Annowo, Obudno, Wiktorowo, Rozalinowo i Ostrówce – przed Domem Parafialnym

III ołtarz – Wójcin – pod banerem

IV ołtarz – Szczepanowo mieszkańcy ul. Barcińskiej – przed dzwonnicą

 

Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za zaangażowanie.

 

6. W tym tygodniu, 6 czerwca, przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Ze względu na Zakończenie Oktawy Bożego Ciała nie będzie adoracji w kościele. Natomiast 17 czerwca będzie coroczna, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, za który można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami (wymagany brak przywiązania do grzechu i stan łaski uświęcającej) oraz procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

8. W tym tygodniu, 7 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypada również pierwszy piątek miesiąca czerwca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę tego dnia od 10.00. Sakrament Pokuty i Pojednania od 16.15.

 

9. We wtorek po Mszy Świętej modlitwa za wstawiennictwem św. Bartłomieja Ap., patrona naszej Parafii, a w środę o 17.00 zaczynamy Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

10. Kolejna próba kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas I ponadpodstawowych obędzie się w sobotę, 8 czerwca po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym (ok. 18.30). Obecność oczywiście obowiązkowa!!!

Próba generalna kandydatów do Bierzmowania wraz ze świadkami Bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca po Mszy Świętej o 17.00 i czerwcowym w kościele. Natomiast Sakrament Pokuty i Pojednania dla bierzmowanych, świadków, rodziców i rodzin bierzmowanych w niedzielę o 16.00.

11. Krótka Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza czyli ministrantów, lektorów i ceremoniarzy przed Zakończeniem Oktawy Bożego Ciała i Bierzmowaniem, w środę, 5 czerwca, po Mszy Świętej o 17.00 i procesji wokoło kościoła. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

 

12. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych:

 

- w tę niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 (przed procesją); w poniedziałek, we wtorek, w środę, w czwartek, w piątek po Mszy Świętej w kościele,

 

- w sobotę i przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 17.00 w kościele.

Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej raz w tygodniu. Wszyscy zresztą powinniśmy uczestniczyć w nabożeństwie majowym przynajmniej raz w tygodniu.

 

13. W tę niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 12.00, Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

 

14. Dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.

 

15. W najbliższą sobotę, 8 czerwca, od godziny 9.00, dyżur koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym będą mieli mieszkańcy ul. Kalinowej. Cały plan koszenia trawników i sprzątania w parku parafialnym, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję kandydatom do Bierzmowania i ich rodzicom za koszenie trawników i sprzątanie w parku parafialnym w sobotę.

Zachęcam wszystkich, według podzielonych już dawno części parku pomiędzy wioski i ulice, aby podjęli zadanie uprzątnięcia „swojej” części parku. Z góry bardzo dziękuję.

 

16. W najbliższą sobotę, 8 czerwca, od godziny 09.00, dyżur sprzątania w kościele i wokoło kościoła będą mieli Bierzmowani z kl. I i ich rodzice. Cały plan sprzątania, na kolejne soboty, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękuję mieszkańcom ulicy Szerokiej, którzy ostatnio posprzątali kościół.

 

17. Przypominam, że istnieje ustawowy obowiązek opłaty tzw. „pokładnego” co 20 lat od pogrzebu. Sporo grobów na naszym cmentarzu ma w tym względzie zaległości. Można to sprawdzić w internecie na stronie www.cmentarnik.net, a także w Biurze Parafialnym.

18. Zachęcam do udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu, za pośrednictwem biura „Arcus” w dniach od 23 do 28 września 2024 roku (poniedziałek – sobota). Informacje szczegółowe u proboszcza.

 

19. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są dostępne Przewodniki Katolickie za 10.

Msze Święte

Niedziela: 9.15, 12.00, 17.00
Poniedziałek, Środa-Sobota: 17.00
Wtorek: 8.00

Facebook

Spowiedź

Pół godziny przed Mszą Świętą

Biuro parafialne

Czynne po Mszy Świętej w dni powszednie